Він виступає «будівельним матеріалом» для зубів, кісткового апарату, мускулатури, шкіри, сполучних тканин. Він становить близько 80-90% від усього обсягу. Колаген включає амінокислоти: гліцин, гидроксипролин, пролін. Саме вони сприяють виробленню нового білка.
Щоб продукувався цей сполучний білок, йому потрібна достатня кількість таких елементів: цинк, селен, мідь, кремній, сірка, піридоксин, вітаміни A, D, E.
Про нестачу білкової речовини свідчать такі прояви:
- З’являється карієс
- Випадають зуби
- З’являються зморшки
- Погіршується ріст нігтів
- Шкіра втрачає пружність і еластичність
- Відчувається м’язова слабкість
- Погіршується зір
- Виявляється сколіоз
- Кістки і суглоби стають крихкими.
Колаген для жінки може бути особливо актуальним при схудненні. Він прекрасно допомагає при позбавленні від зайвої ваги. При правильному застосуванні він допомагає скинути кілька зайвих кілограмів за рахунок розгону метаболізму. Беручи по 1 ст. ложці добавки кожен день, можна за 3 місяці знизити вагу на 4,5 кг
Ще один момент, чим корисний колаген – це поліпшення стану шкіри, а також уповільнення процесів її старіння. Приймаючий його людина виглядає молодшою, а її шкіра змінюється: стає більш еластичною. У вікових жінок розгладжуються зморшки.
В ряд спортивних добавок включається колагеновий компонент. Він сприяє нарощуванню м’язової маси, а також допомагає атлетам домагатися більш високих результатів за рахунок збільшення сили і витривалості. До того ж прийом такого продукту дозволяє спортсменам скоротити ризики отримання травми зв’язок і сухожиль. Для цього необхідно приймати колагенові пептиди по 30-70 грам / добу.
Колаген синтезується в достатній кількості до 21-25 років, а після поступово скорочується в кількості в міру старіння організму.
Без колагену організм «висихає» і стає старше. Тому лікарі, дієтологи рекомендують включати його в свій раціон після 35 років всім без вийнятку.